CQWW CW 2008 czyli LX8M

W naszym „ABC Zawodów” obok artykułów opisujących aspekty operatorskie jest także zaplanowany dział przeznaczony dla różnych contestowych historii i opowiadań.

W najbliższy weekend ma miejsce telegraficzna część CQWW, a zatem publikujemy historię z tych właśnie zawodów. Opis dotyczy startu z 2008 roku. Od tego czasu wiele zmieniło się w contestingu (pojawiły się technologie RBN i CW Skimmer), ale kwestia pracy zespołowej i contestowej pasji pozostaje bez zmian, a tego przede wszystkim dotyczy ta historia.

Przypominamy, że w poprzednim miesiącu (przed foniczną częścią CQWW) publikowaliśmy artykuł pt. http://contest.dxing.pl/contest-abc/rules/cqww-faq/. Warto przypomnieć sobie treść – w takim samym stopniu dotyczy części telegraficznej.

Przed zawodami warto także zapoznać się z listą aktywności zapowiadanych na CQ WW DX Contest CW (w serwisie NG3K): https://www.ng3k.com/Misc/cqc2019.html.

Zapraszamy do zapoznania się z historią opisującą polsko-niemiecką wyprawę i start start LX8M w CQWW DX Contest CW w 2008 roku w kategorii Multi-Multi (link po kliknięciu w obrazek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia − pięć =