Informacje

W 2004 roku narodził się pomysł napisania podręcznika „ABC Zawodów” dla początkujących adeptów contestingu i krótkofalarstwa. Koncepccja narodziła się w gronie członków Zespołu SN0HQ oraz SP DX Clubu.

Publikacja od samego początku była pomyślana jako elektroniczna, z możliwością łatwej aktualizacji i otwartym dostępem do treści (bez możliwości wykorzystania komercyjnego). Podręcznik był wydawany jako PDF i rozwijany do połowy 2008 roku. Później nastąpiła wieloletnia przerwa powodowana osobistymi i zawodowymi sprawami.

Na przełomie 2018 i 2019 roku powstał pomysł odświeżenia publikacji. Trochę czasu zabrało zabranie się do pracy, ale w końcu się udało. Zespół w składzie: Tomek SP5UAF, Tomek SP5XO i Maciek SQ6MS/F4VSQ dokonał krytycznej redakcji tekstu i licznych zmian. Pojawiły się także nowe tematy. Było to konieczne: w ciągu ponad 10 lat przerwy od ostatniej publikacji świat contestingu (jak też i samo krótkofalarstwo) znacznie się zmienił.

Na początek 2020 roku planowane jest wydanie kolejnej wersji PDF podręcznika „ABC Zawodów”. Do tego czasu kolejne artykuły wprowadzające w zagadnienia związane z zawodami będą publikowane na naszym portalu, aby poddać je ocenie i umożliwić przekazywanie uwag od czytelników (poprzez komentarze). W planowanej wersji PDF znajdą się teksty skorygowane i uzupełnione.

Tak – w skrócie – wygląda plan naszego działania.

Zapraszamy do lektury artykułów, współpracy, przekazywania uwag, pomysłów itd.