Kategorie uczestnictwa w zawodach

Jeśli w zawodach startujemy „z doskoku” i zakładamy, że nasz dziennik wyślemy do kontroli, kategorią uczestnictwa można się w ogóle nie przejmować. Jeśli jednak zależy nam na wyniku, wybór kategorii i znajomość zasad pracy w wybranej klasyfikacji, to bezwzględna konieczność.

Dla contestowych „fanatyków” sprawa jest prosta – zwykle wybierają kategorię najtrudniejszą, najbardziej wymagającą. Najczęściej oznacza to pracę na wszystkich pasmach, dużą mocą, przez 36 lub 48 godzin. Możliwości wyboru jest jednak znacznie więcej. Zależy to oczywiście od regulaminu zawodów, a każde zawody mają pod tym względem swoją specyfikę.

Stwierdzenie „tyle kategorii, ile zawodów” jest może zbyt daleko idące, ale faktem jest, że kategoria „Single Operator All Band High Power” może mieć nieco inne obwarowania, w zależności od regulaminu zawodów.

Dzisiejszy artykuł wprowadza w tematykę kategorii uczestnictwa w zawodach. Zapraszamy do lektury (po kliknięciu w obrazek):

Kolejny artykuł zostanie opublikowany 20.09 i będzie dotyczył kwestii typowo operatorskich: pracy na CQ oraz poszukiwania innych stacji (a także połączenia tych dwóch metod pracy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sześć + dziewięć =