Zawody krótkofalarskie. Co mamy do wyboru

Zanim przejdziemy do dzisiejszego tematu, informacja dotycząca poprzedniego artykułu. Kilka osób poinformowało nas, że mają problem z pobraniem starej wersji „ABC Zawodów” (z czerwca 2008) ze strony SP DX Clubu. Co prawda przetestowaliśmy pobieranie i zadziałało, ale być może w niektórych przeglądarkach, przy specyficznych sytuacjach pobieranie nie działa poprawnie. Poniżej link do pliku zip z publikacją (PDF) umieszczoną bezpośrednio w naszym serwisie. Mamy nadzieję, że tutaj nie będzie problemów:

ABC Zawodów. Wersja 1.07 (533 pobrania)

A teraz już dzisiejszy temat. Kolejny odcinek „Contesting ABC” to krótka charakterystyka różnych rodzajów zawodów krótkofalarskich.

Podział zaprezentowany w artykule ma znaczenie umowne i ma za zadanie głównie to, aby pokazać, jak wiele różnych możliwości ma do wyboru pasjonat zawodów krótkofalarskich. Uwierzcie – jest z czego wybierać: pod względem długości trwania, emisji, wykorzystywanej mocy, a nawet rodzaju anten itd.

Zapraszamy do lektury (przejście do artykułu po kliknięciu w obrazek):


Kolejny contestowy artykuł zostanie opublikowany już za dwa dni (11.09), a będzie dotyczył zawodów Worked All Europe i wymiany QTC w tych zawodach (tegoroczna foniczna część WAE odbędzie się w najbliższy weekend).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 × 5 =